عمل بزرگ کردن سينه چيست؟

عمل بزرگ کردن سينه با پروتز ، يکي از شايع‌ترين اعمال جراحي زيبايي انجام‌شده در سراسر جهان است .

به‌طورکلي بزرگ کردن سينه با استفاده از پروتز يا در برخي موارد با تزريق چربي انجام مي‌شود و مي‌تواند درصد رضايت‌مندي بالايي براي تمام خانم‌هايي به همراه داشته باشد که از کوچکي و عدم رشد مناسب و کامل سينه‌هايشان و يا شکل ناموزون آن‌ها شاکي هستند.

همچنين گروهي از خانم‌ها که به دنبال حاملگي و شيردهي ، کاهش وزن و يا در روند پيري ، دچار کاهش حجم و تغيير در شکل سينه‌هايشان شده‌اند نيز از متقاضيان اصلي اين عمل هستند

 

اما ببينيم که به‌طور خلاصه چه‌کارهايي را مي‌توان با اين عمل انجام داد :

1)افزايش در پري و برجستگي سينه‌ها

2)بهتر کردن تناسب و توازن در تنه و ظاهر فرد به‌طورکلي

3)افزايش اعتمادبه‌نفس و ديد مثبت‌تر به خود

4)اصلاح و جبران تغييرات اندازه و شکل سينه‌ها به دنبال بارداري، بالا رفتن سن و کاهش وزن قابل‌توجه

5)اصلاح غير قرينگي‌هاي مادرزادي يا ناشي از آسيب‌ها

6)بازسازي سينه‌ها در مواردي که براي پيشگيري از سرطان سينه ، بافت آن برداشته‌شده باشد.

7)بازسازي سينه پس از اعمال سرطان و يا آسيب

 

از طرفي دانستن اين نکته خيلي مهم است که با انجام اين عمل، يعني با بزرگ کردن سينه ، سينه‌هايي که شديداً شل و آويزان هستند، اصلاح نمي‌شوند و معمولاً اين بيماران به ليفت (بالا کشيدن) سينه با يا بدون پروتز يا چربي نياز پيدا مي‌کنند.

کانديداي مناسب براي عمل بزرگ کردن سينه

اول‌ازهمه يادمان باشد که تصميم‌گيري براي بزرگ کردن سينه‌ها يک انتخاب کاملاً شخصي است و شما بايد اين عمل را فقط براي دل خودتان و با تصميم خودتان انجام دهيد تا براي رضايت اطرافيان و آشنايانتان.

 

بهر حال شما ممکن است کانديداي مناسبي براي اين عمل باشيد اگر:

1-ازنظر جسمي کاملاً سالم باشيد و هيچ بيماري فعالي در حال حاضر يا شرح‌حالي از يک بيماري جدي درگذشته نداشته باشيد.

2-انتظارات واقع‌بينانه داشته باشيد و دقيقاً بدانيد که از عملتان چه مي‌خواهيد.

3-به سني رسيده باشيد که تکامل و رشد سينه‌هايتان کامل شده باشد

4-از کوچکي سينه‌هايتان ناراحت هستيد به‌طوري‌که در پوشيدن لباس و بخصوص لباس‌هاي شنا و تنگ‌تر معذب مي‌شويد.

5-از شکل و حجم سينه‌هايتان بعد از حاملگي ، کاهش وزن يا افزايش سن راضي نيستيد و مي‌خواهيد شکل و قوام قبلي‌اش را بازآفريني کنيد

6-از خالي بودن بالاي سينه‌هايتان ناراضي هستيد و مي‌خواهيد سينه توپر و برجسته‌تري در اين قسمت داشته باشيد.

7-غير قرينگي و اشکال در رشد ، در يک يا هر دو سينه‌تان وجود دارد.

 

عمل جراحي بالا کشيدن (ليفت) سينه ها چيست؟

 

زنان بسياري هستند که بخصوص پس از بارداري يا کاهش وزن شديد از افتادگي و شل بودن سينه هايشان شاکي هستند و بدنبال راه چاره اي براي اصلاح آن مي باشند .

عمل جراحي ليفت سينه براي اصلاح سينه هاي آويزان و غير قرينه، کاهش حجم سينه و پايين آمدن محل قرارگيري نوک سينه و همچنين اصلاح پهن شدگي هاله سينه طراحي شده است تا با بالا بردن سينه ها و بازآفريني شکل مناسب، ظاهر جوانتري را در آنها ايجاد نمايد.

اگر افزايش يا کاهش حجم سينه ها وجود داشته باشد، مي توان از يک عمل کوچک کردن سينه ها و يا پروتز سينه در کنار ليفت سينه استفاده کرد.

هرساله هزاران خانم در سراسر دنيا بطور موفقيت آميز تحت عمل جراحي ليفت سينه قرار مي گيرند و بدون عوارض قابل ملاحظه اي از نتايج آن خشنود هستند.

 

چه زماني بايد انجام يک ليفت سينه را مدنظر قرار داد؟

1-حاملگي، شيردهي، جاذبه، کاهش يا افزايش وزن، روند طبيعي پيري، و وراثت همگي مي توانند روي شکل و قوام سينه هايتان اثرگذار باشند و موجب شل شدن و آويزان شدن آنها شوند.

2-اگر جراح تان فکر مي کند که قرار دادن پروتز سينه به تنهايي نمي تواند آن شکل و اندازه اي که شما انتظار داريد را ايجاد نمايد.

3-اگر پوست رنگي دور نوک سينه تان يا هاله سينه کش آمده باشد و پهناي غيرجذابي يافته است.

 

محاسن و معايب جراحي ليفت سينه :

زمانيکه شما براي جراحي ليفت سينه اقدام مي کنيد بايد محاسن و معايب آنرا با هم مقايسه کرده و سپس تصميم مناسب را اتخاذ نماييد.

 

فايده اصلي : 1) اين جراحي باعث بهتر شدن شکل، برجستگي و قرينگي سينه هايتان مي شود. 2) شما در لباس ها و مايوها بهتر ديده مي شويد. 3) سينه هاي شما شکل جوانتري خواهد داشت.

 

ايراد اصلي: 1)خط برش هايي دارد که در زير سينه بند مخفي مي شود. 2) در صورت حاملگي يا تغييرات وزن بعد از عمل نتايج آن ممکن است تحت تاثير منفي قرار بگيرد. 3) نتايج بالا کشيدن سينه ها ممکن است با گذشت زمان ذر اثر جاذبه و روند پيري به آرامي از دست برود.

کانديداي مناسب عمل جراحي بالا کشيدن (ليفت) سينه ها:

1-فرد مناسب براي انجام اين عمل بايداز نظر فيزيکي سالم باشد،هيچ بيماري فعال در حال حاضر يا شرح حالي از يک بيماري جدي در گذشته نداشته باشد و انتظارات واقع گرايانه از عمل داشته باشد و يکي از موارد زير را داشته باشد:

2-براي سينه هايي که آويزان هستند ولي اندازه مناسب دارند.

3-براي سينه هايي که سفتي و قوام مناسبي نداشته باشند

4-در فردي که نوک و هاله سينه بجاي روبرو به سمت پايين نگاه مي کند بخصوص اگر در پايين تر از چين طبيعي زيرسينه قرار گرفته باشند.

5-براي سينه هايي که در نگاه با هم فرق دارند.بطور مثال سينه يک طرف سفت و خوب قرار گرفته باشد و سمت مقابل اينگونه نباشد.

6-براي سينه هايي که اندازه يکساني ندارند.

7-براي سينه هايي که نسبتا” کوچک هستند.(در همراهي با پروتز سينه)

8-سينه هايي که بزرگ و سنگين باشند را هم مي توان ليفت کرد ولي نتايج ممکن است به اندازه ليفت سينه هاي کوچکتر ماندگار نباشد; در کل وزن سينه هاي بزرگتر بر عليه تغييرات ايجاد شده با جراحي عمل مي کند.

9-شما بايد دوره حاملگي و شيردهي تان را کامل کرده باشيد.اگر تمايل به بارداري در آينده داشته باشيد، بهتر است عمل تان را به تعويق بياندازيد.حاملگي باعث کش آمدن سينه ها و کم شدن حجم شان پس از پايان آن مي شود و اثرات منفي بر نتايج جراحي خواهد داشت.

10-افرادي که قصد کم کردن شديد وزن دارند ، بهتر است که عمل خود را به تعويق بياندازندچون تغييرات زياد در وزن مي توانند باعث اثر منفي برنتايج عمل شوند

 

عمل جراحي کوچک کردن سينه ها (ماموپلاستي) چيست؟

خانم‌هاي بسياري هستند که از بزرگي سينه هايشان شاکي هستند.آنها از ظاهر غير جذاب و محدوديت در انتخاب لباس مورد علاقه از طرفي و از عوارض ناشي از سنگيني آنها مانند درد شانه ها و پشت و محدوديت در فعاليت هاي روزمره و ورزش از طرف ديکر شکايت دارند. اين عمل براي اصلاح اين مشکل و بهتر کردن نحوه زندگي و اعتماد به نفس اين افراد طراحي شده است.

عمل جراحي کوچک کردن سينه ها به طور کل شامل برداشت پوست ، چربي و بافت اضافي سينه مي باشد که معمولا” باعث قرار گرفتن و انتقال هاله و نوک پستان به موقعيتي بالاتر مي شود.

شايعترين روش کوچک کردن سينه ها که ماموپلاستي نيز ناميده مي شود،  از سه برش اصلي تشکيل شده است .يک برش در دور هاله داده مي شود و ديگري  بصورت خط عمودي از لبه زيرين هاله پستان تا چين زير سينه امتداد مي يابد و خط سوم انحناي طبيعي خط زير سينه را دنبال مي نمايد.

در عمل جراحي کوچک کردن سينه ها ،پس از برداشتن بافت پوست و چربي و بافت اضافي سينه ، هاله و نوک آن به موقعيت بالاتري منتقل مي شوند و اندازه هاله سينه را -که در اکثر موارد بزرگي بيش از حذ آن، کش آمده و قطر بالايي يافته است نيز مي توان کوچکتر کرد.

معمولا” نوک و هاله سينه ،به بافت هاي زيرين متصل باقي مي مانند و اين باعث حفظ عصب دهي و حس رساني آن ها مي شود.

کانديداي مناسب عمل کوچک کردن سينه ها

1-فرد مناسب براي انجام اين عمل بايداز نظر فيزيکي سالم باشد،هيچ بيماري فعال در حال حاضر يا شرح حالي از يک بيماري جدي در گذشته نداشته باشد

2-از ناراحتي و کاهش اعتماد به نفس در اثر بزرگي بيش از حد سينه ها رنج مي برد.

3- در اثر وزن بالاي سينه ها دچار درد شانه,گردن و پشت شده باشد.

4- در اثر تعريق و مرطوب بودن در زير پستان سنگين دوره هاي التهاب مکرر و تحريک پوستي در چين زير سينه را تجربه مي کند.

5- از محدود بودن فعاليت هاي بدني ناشي از بزرگي سينه ها شاکي باشد.

6-از پهن شدن نامناسب و قرارگرفتن هاله پستان به سمت پايين – بجاي روبرو- ناراحت باشد

7-انتظارات واقع گرايانه و مشخص از عمل داشته باشد

8- اگر شما در حال حاضر سيگاري بوده يا همين اخيرا” آنرا ترک کرده ايد فرد مناسبي براي انجام اين عمل نيستيد چرا که سيگار بطور واضح احتمال بروز عوارض پس از عمل را بالاتر مي برد.